Niewykorzystane szanse

Nie korzystamy z uroków życia to jest niezaprzeczalny fakt. Żyjemy w rutynie praca, dom, obowiązki. Uciekają nam godziny, dni, miesiące, lata. Wciąż bezustannie na coś czekamy, do czegoś dążymy. Zamiast widzieć możliwości, widzimy przeciwności.

I nagle bum! Orientujemy się, że mija kolejny rok, że dzieci obchodzą kolejne urodziny, że są kolejne Święta, kolejne lato… i wtedy właśnie przychodzi czas refleksji. Zastanawiamy się kiedy to tak szybko minęło?! I niestety w większości przypadków okazuje się, że nic szczególnego nie wydarzyło się przez ten czas w naszym życiu. A każdej mamie robi się smutno, że ich dzieci tak szybko urosły i że ten czas już nie wróci i nie da się go cofnąć.

Najgorszy jest jednak moment w którym dochodzimy do pewnego wieku i orientujemy się, że przez ostatnie 10, 15 czy 20 lat naszego życia nie wydarzyło się nic szczególnego, nic z czego moglibyśmy być dumni. Pracujemy w pracy, która nie daje nam satysfakcji, żyjemy w związkach bez uczuć, widzimy jak nasze dzieci „wyfruwają z gniazda”. Oddychamy, funkcjonujemy ale tak naprawdę nie żyjemy. I nagle nie możemy złapać tchu, co teraz?

Ile szans straciliśmy, ile razy przez strach nie rozwinęliśmy swoich pasji czy naszego pomysłu na biznes. Ile razy za dużo przejmowaliśmy się opinią innych, która teraz już nie ma żadnego znaczenia.

A gdybyśmy zadali sobie to pytanie już dziś? Nie ma granicy, kiedy można zacząć prawdziwie żyć.

will you be

Nie lubisz swojej pracy? Zrób coś żeby sprawiała Ci mimo wszystko przyjemność. Doceniaj, że dzięki niej masz pieniądze, nawet nie są do końca satysfakcjonujące. To dają Ci możliwość żeby mieć na opłaty i najpotrzebniejsze rzeczy. A jeśli rzeczywiście nie potrafisz znaleźć żadnej satysfakcji, zmień ją.

Buduj relacje. Z życiowym partnerem, z dziećmi. Pozwól sobie poczuć znów tą wyjątkowość jak na początku. Jeśli masz małe dzieci, doceniaj każdy kolejny etap ich rozwoju bo już nie wróci. Szukaj dobrych stron we wszystkim co Cię spotyka. Każdy dzień może być wyjątkowy.

Kreuj siebie, rób coś dla siebie, rozwijaj się. Zastanów się w jakim punkcie jesteś i czego pragniesz. I zacznij dążyć do tego, co da Ci satysfakcję.

Nie przejmuj się innymi, ich zróżnicowana opinia będzie zawsze i zawsze znajdzie się ktoś komu Twoja droga nie będzie się podobać, ale pamiętaj to Twoje życie. Żyjesz przede wszystkim dla siebie.

Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj. Nie odkładaj swojego życia na później. Masz je tylko jedno, więc musisz je maksymalnie wykorzystać

A na zakończenie ze względu na zbliżającą się majówkę życzę Wam żebyście wykorzystali ten czas maksymalnie. Niezależnie od tego, czy pracujecie w dniach między Świętami czy nie, znajdzie coś co da Wam trochę odetchnąć od codzienności i sprawcie by te dni były szczególne.

Udanej majówki!

3_White_logo_on_color1_241x66

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s