Prawdziwy dom – prawda czy fikcja?

Dzisiejszy wpis będzie dość krótki.

Przeglądając fora internetowe zauważam, że bardzo często Wy mamy macie do zarzucenia sobie, że Wasze dziecko/dzieci nie wychowują się w pełnej rodzinie. Obwiniacie się za to, na co nie miałyście i nie macie wpływu. Okłamałabym Was gdybym stwierdziła, że mnie to nie dotyczy. Swego czasu też miałam do siebie o to żal. Frustracja była tym większa, kiedy widziałam ojców odbierających swoje dzieci z różnych placówek lub bawiących się z Nimi na dworze, albo w momencie, gdy córka pierwszy raz powiedziała: „Baka nie ma taty”. To są momenty, które naprawdę bolą.

Ale czy naprawdę uważacie, że przez to że jesteście same z dziećmi to jesteście gorsze? Bardzo często słyszę określenie : „ Nie stworzyłam swoim dzieciom prawdziwego domu”. Co według Was kryje się pod pojęciem PRAWDZIWEGO DOMU? To rzeczywiście musi być pełna rodzina? Napisze Wam w tej kwestii tylko jedno…

Nie w jednej pełnej rodzinie dziecko marzy o otrzymywaniu takiej dawki miłości jaką Wy dajecie swoim dzieciom same. Zastanowiłyście się kiedyś nad tym ile troski, opieki wkładacie w to, żeby Wasze pociechy nie odczuły tego braku? Wiem, że w każdej chwili dajecie z siebie 100% i wkładacie w to całe swoje serce. Wiem, bo sama tak robię i chce, żeby córce nigdy niczego nie brakowało.

Nie zamierzam tutaj oczerniać „tatusiów” bo nie na tym mi zależy. Ale naprawdę w większości takich historii Wasze rozstanie wyszło dzieciom na dobre.

Wierzcie mi lub nie, ale osobiście uważam, że wychowywanie się w pełnej, jak i niepełnej rodzinie ma wiele plusów i minusów.

Najważniejsza jest miłość, a dziecko wychowywane w miłości prędzej czy później to zrozumie. Możliwe, że będzie to jak będzie miało kilka lat, może kilkanaście, a może dopiero jak będzie dorosłe. Ale kiedyś na pewno, ja w to wierze i wierze, że zrozumie kiedyś samo, dlaczego to wszystko wygląda teraz tak, a nie inaczej.

Pamiętajcie dla Waszych dzieci jesteście wzorcem do naśladowania i to od Was zależy jak ten wzorzec będzie wyglądał.

Spijcie dobrze. Spokojnej nocy buziaki!

3_White_logo_on_color1_241x66

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s