Szczęście to nie tylko dzieci, czy udany związek – krótko o tym jak odnaleźć swoją wewnętrzną radość.

Kiedy ostatni raz z ręką na sercu możesz powiedzieć, że pomyślałaś o sobie. Postawiłaś siebie jako priorytet.

Zastanów się, kiedy ostatni raz byłaś szczęśliwa? Zapewne dziś rano gdy zobaczyłaś uśmiech swojego dziecka/dzieci lub wczoraj wieczorem gdy słodko spało/spały. Ale nie o ten rodzaj szczęścia pytam.

Zatrzymaj się teraz na chwilę i pomyśl, co lubiłaś robić zanim zostałaś mamą.

Pamiętasz jeszcze co to było?

Czy robisz to nadal?

Czy chociaż w najmniejszym stopniu robisz każdego dnia coś dla siebie, chociaż przez pół godziny? Czy całkowicie o tym zapomniałaś w ferworze codziennych obowiązków.

Wiecie my kobiety mamy naturze to, że dbamy o innych bardziej niż o siebie same, szczególnie jeśli chodzi o nasze dzieci i rodzinę. Zapominamy o sobie, bo przecież wszystko w koło jest ważniejsze.

Pamiętam doskonale dni, kiedy byłam już tak zmęczona codziennością, że nie zastanawiałam się nad niczym szczególnym. Dni uciekały a ja czułam się jakbym ciągle powtarzała te same czynności. W tym właśnie czasie powiedziałam sobie w końcu DOŚĆ, nie chce tak żyć. Przypadkowo trafiłam na filmik w którym było powiedziane, abym przypomniała sobie chwile szczęścia. Po chwili namysłu zauważyłam, że większość tych chwil związana była z pojawieniem się mojej córki. Dotarło do mnie, że kiedyś moje dziecko dorośnie, a ja nie będę wiedziała co ze sobą zrobić. Bo cały swój czas i swoją energie poświęcam jej i pracy. Postanowiłam zmienić swój sposób myślenia, harmonogram dnia i to był początek wielkich zmian.

Zaczęłam wstawać jeszcze szybciej rano, by mieć czas zrobić to, co wprawia mnie w dobry nastrój od samego rana. Wieczorem, kiedy położę już moją pociechę również robię coś przyjemnego dla siebie. Codziennie robię rzeczy które wprawiają mnie w stan relaksu i szczęścia. Skupiam większa uwagę na tym jak się czuje, co sprawia mi radość i mnie satysfakcjonuje.

Zaczęłam inaczej patrzeć na codziennie obowiązki i przestały być one dla mnie przytłaczające. Wybieram takie zabawy z dzieckiem, które sprawiają, że obie bawimy się dobrze.

Jeśli nie mam ochoty czegoś robić albo zwyczajnie nie mam na to siły, to tego nie robię. I nie chodzi tutaj o to by wpaść w skrajność lenistwa. Bardziej o to, żeby pozwolić sobie czasem na odpuszczenie.

Wiem, ze każda z Was jest bardzo silna i wiele przeżyła, pochwalcie siebie za to, doceńcie siebie. Tak dużo zniosłaś i wciąż walczysz każdego dnia dla dobra swoich dzieci.

Staraj uśmiechać się sama do siebie. Każdy dzień jest pięknym darem od losu nie zapominaj o tym. Poczuj tą wdzięczność.

PAMIĘTAJ! Nie musisz nic nikomu udowadniać.

Nie daj sobie wmówić, ze nic Cię więcej dobrego nie czeka.

Wiem, że gdy przychodzi choroba dziecka, problemy finansowe i wiele innych rzeczy ciężko odnaleźć radość w takich chwilach.

Ale uwierz mi, że dzięki zmianie swojego nastawienie będziesz również inaczej podchodzić do tych problemów. Jeśli odnajdziesz wewnętrzny spokój i radość łatwiej przejdziesz przez trudne chwile.

Napiszę teraz coś, co na pewno jest Ci doskonale znane „szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci”. I broń Boże nie namawiam Cię do tego, żebyś nie poświęcała czasu swoim dzieciom, bo to jest oczywiście równie ważne. ALE TY TEZ JESTEŚ WAŻNA. Nie zapominaj o tym proszę.

Lubisz czytać, znajdź na to pół godziny przed snem.

Lubisz ćwiczyć, ćwicz nawet z dziećmi.

Muzyka cię odpręża, załóż słuchawki gdy idziesz się kąpać lub gdy sprzątasz jak dzieci śpią.

Zrób cokolwiek dla siebie każdego dnia nawet niewielką rzecz, a zobaczysz jak zmieni to Twoje życie.

Wciąż zbyt mało uwagi poświecą się wpływu własnej psychiki i ciała na całokształt NASZEGO życia.

Trzymajcie się dziewczyny i obiecajcie mi, że zrobicie dziś dla siebie choć małą rzecz.

Pozdrawiam Was gorąco!

3_White_logo_on_color1_241x66

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s